Судді: Я. Дмитрук — 8,4, В. Криницький — 9. М. Васюта (всі — Рівне) — 9.

Калуш: Кулинин-к, Драган, А. Романчук, Саміла (Гузоватий, 66), Вовчак, Оленич, Мельник, Мандрик, Ганчук, Федорів, Синиця (Триндей, 46).

Комарне: Гайдук, Кисіль, Приведа, Сидорко, М. Стопець, Лалаєв, Климко-к, П. Стопець, Осташевський, Вільгуцький, Ільчишин. Запасні: Піцур, Кошіль, Дробич, Бабій.

Тренер: Юрій Дубровний.

Голи: Мельник (38), А. Романчук (69), Вільгуцький (85).

Ростислав МИХАЙЛОВСЬКИЙ (для газети “Український Футбол”):

Вельми нервовий матч. Господарям необхідна була перемога, а гості ніяк не хотіли поступатися. До того ж комарнинці краще діяли в середині поля і грою в короткий пас не раз ставили калушан у незручне становище. Уже на 5-й хвилині Стопець, звільнившись від опіки, міг покарати калушан за неузгодженість в обороні. Та через дві хвилини “вибухнули” господарі. Федорів здійснив рейд по правому флангу і зробив гостру передачу вздовж воріт. Вовчак міг відправити м`яч повз розгубленого Гайдука, але розминувся з м`ячем.

Взаємний обмін уколами тривав до 38-ї хвилини. Комарнинці на підході до свого карного майданчика порушили правила проти когось із калушан. Штрафний розіграли Романчук і Сидорів, але останній у ворота не влучив. І тоді слово взяв ветеран Мельник. Отримавши чудову передачу від Сидоріва, Мельник увігнав шкіряну “кулю” у ворота Гайдука.

Після перерви, навіть отримавши повідомлення з Івано-Франківська, що “Прикарпаття-2” після першого тайму веде з двом`ячевою перевагою в матчі з долинським “Нафтовиком”, господарі не заспокоїлися. На 69-й хвилині на самій лінії карного майданчика збили Триндея, і Романчук ставить ще один знак оклику в поєдинкові.

Та гості не хотіли миритися з таким ходом подій. І за п‘ять хвилин до закінчення поєдинку, використавши прострільну передачу Лалаєва, його тезка Роман Вільгуцький ударом головою підбив остаточний штрих у цій зустрічі. Це була 60-а перемога ФК “Калуш” в 192 календарних матчах другої ліги. Тепер долю колективу має вирішити ПФЛ.

29 тур.

“Верес” — ФК “Калуш” — 3:1 (1:1). Як виявилось пізніше за Верес грав футболіст, котрий не мав права виходити на поле через дискваліфікацію. Тому, Рада ПФЛ прийняла рішення анулювати результат цього матчу і зарахувати поразку команді "Верес" з рахунком 0:3.
16 червня 2001 р.. Стадіон “Авангард”. 1500 глядачів. 24 градуси. Оцінка поля — 4.
Судді: Ю. Козачук (Вінниця) — 8,3, М. Мондик (Іршава) — 9, О. Петров (Ужгород) — 9.
Делегат ФФУ: М. Сидор (Львів).

Рівне: Сташко (Левчук, 82), Ткачук (Лєснік, 66), С. Герус, Новак, Комар, Федорчук (Горкуша, 62), Озимковський (Кадубець, 79), Васильєв-к, Вознюк (Червинський, 46), Никончук, Коломієць.

Запасний: Ячишин.

Тренер: Григорій Шаламай.

Калуш: Кулинин-к, Триндей (Сьома, 77), А. Романчук, Саміла, Драган, Олевич, Мельник, Мандрик (Гузоватий, 46), Ганчук, Федорів, Синиця.

Запасний: Лавринок.

Голи: Федорів (32), Вознюк (38), Червинський (49), Васильєв (57, з пенальті).

Попередження: Ганчук (61).

Володимир ПРИСЯЖНЮК (для газети “Український Футбол”):

У першому колі команда ФК “Калуш” здобула єдину перемогу. Переможеними були якраз рівняни. “Верес” не міг не віддячити тим самим гостям. Тим більш, це був останній матч цього чемпіонату на своєму стадіоні. З перших хвилин господарі почали атакувати ворота калушан. На 5-й хвилині небезпечний удар Никончука воротар переводить на кутовий. Після його розиграшу Федорчук завдає удару. Але воротар “Калуша” парирує. На 14-й хвилині капітан рівнян Вадим Васильєв опиняється на ударній позиції, але голкіпер ФК “Калуш” ногами відбиває м`яч на кутовий. Оговтавшись від такого початку, гості самі починають загрожувати воротам Сергія Сташка. На 32-й хвилині удар Федоріва з 20-ти метрів застав зненацька воротаря рівнян — 0:1. Господарі не знітились, а додавши у швидкості змогли через шість хвилин зрівняти рахунок. Сергій Вознюк, відгукнувшись на передачу Анатолія Коломійця, головою спрямував м`яч у ворота гостей — 1:1. Після перерви “Верес” продовжував диктувати умови на полі. Це призвело через чотири хвилини до другого голу. Володимир Новак швидко розіграв м`яч з Сергієм Герусом, останній пройшов по флангу і навісив у штрафну гостей, де найспритнішим виявився Костянтин Червинський і в падінні переправив м`яч у ворота Кулинина — 2:1. Виграючи, “Верес” не знизив обертів, але рахунок залишався незмінним. Чергова атака рівнян на 57-й хвилині призводить до пенальті. Володимира Никончука зупинили недозволеним прийомом у штрафній площадці. І капітан рівнян чітко виконав пенальті — 3:1. Господарі йшли вперед і неодноразово могли збільшити рахунок (чого вартий постріл Гаркуши з двох метрів у поперечину), але і отримати результативну контратаку у відповідь. Фінальний свисток зафіксував перемогу рівнян — 3:1. “Верес” виявив характер і, переломивши хід поєдинку, “віддячив” гостям за поразку у Калуші.

28 тур.

ФК “Калуш” — “Динамо-3" — 0:0.
11 червня 2001 р. Стадіон “Хімік”. 950 глядачів. 25 градусів. Оцінка поля — 4.
Судді: Р.Кусень (Львів) — 8,3, Р.Криницький — 9, О.Ставничук (обидва — Чернівці) — 9.
Делегат ФФУ: В.Поліщук (Рівне).

Калуш: Кулинин-к, Мельник, А.Романчук, Саміла, Драган, Олевич, Боднарук (Синиця, 74), Мандрик, Ганчук, Федорів, Вовчак (Триндей, 63).

Запасні: Лавринок, Гузоватий, В.Романчук, Сьома.

Київ: Сухина, Загородній, Черній, Русин, Чеберячко, Бровкін (Біба, 60), Лонський (Семенюк, 89), Шевелюхин-к, Холопкін (Купрієнко, 68), Оберемко, Попов (Мелін, 83).

Запасний: Яковчук.

Тренер: Юрій Єськін.

Попередження: Вовчак (57), Драган (77), Шевелюхин (80).

Уже в дебюті калушани намагалися приголомшити третю динамівську команду бурхливими атаками. На їх вістрі перебував невтомний Василь Федорів, але динамівські оборонці вміло захищалися, і за першої нагоди переходили в контрнаступ, використовуючи швидкість Станіслава Попова. На 14-й хвилині після його сольного проходу по лівому флангу і філігранної передачі Дмитро Бровкін міг засмутити Кулинина, та останній вдало вийшов з воріт і перешкодив завдати влучного удару.

Почувши сигнал тривоги, господарі стали обережними в обороні, але припускалися огріхів у середині поля, чим спробували скористатися резервісти динамівців. Та й вони у завершальній стадії не відзначалися оригінальністю. Проте з 35-ї хвилини гості тримали під прицілом ворота калушан. Спочатку Андрій Оберемко змусив Кулинина продемонструвати майстерність і вибити шкіряну “кулю” за межі поля, а згодом Станіслав Попов з-за меж карного майданчика спробував поцілити у “дев`ятку”, та м`яч просвистів за кілька міліметрів од поперечини.

На 42-й хвилині той же Попов, який був найактивнішим у складі динамівців, знову небезпечно бив, але м‘яч обминув “рамку” воріт. Перший тайм так і закінчився на користь голкіперів, що зберегли свої ворота “сухими”.

Початок другої половини знову відзначився спалахом активності ФК “Калуш”. Та, оговтавшись, кияни відповіли тим же. На 51-й хвилині лише зіткнення Бровкіна і Лонського перешкодило останньому взяти ворота. На 65-й хвилині Федорів у оточенні динамівських оборонців намагався витиснути максимум можливого з моменту, але, не отримавши підтримки, втратив м`яч. На 63-й хвилині небезпечно бив по воротах Кулинина Шевелюхин. 71-а хвилина могла принести успіх уже господарям. Небезпечно бив Боднарук.

27 тур.

“Нафтовик” — ФК “Калуш” — 2:4 (1:1).
3 червня 2001 р. Стадіон “Нафтовик”. 800 глядачів. 18 градусів. Оцінка поля — 4.
Судді: В.Дем‘яненко (Мукачеве) — 8,7. М.Биць — 9, Ю.Холявко (усі — Косів) — 9.
Делегат ФФУ: П.Ковалюк (Івано-Франківськ).

Долина: Локатир-к (Шокодько, 65), Бігун, Стефанишин, Дем‘яник, Яковенко (Василів, 46), Лукащук, Коковський (Чих, 46), Трушко, Микитин, Пуга, Білик.

Запасні: Паславський, Кузьо, Сайчишин, Гринечко.

Тренер: Степан Штень.

Калуш: Кулинин, Мельник, А.Романчук-к, Саміла, Триндей (Гузоватий, 53), Олевич, Боднарук, Мандрик, Ганчук, Федорів, Вовчак. Запасні: Лавринок, Синиця, В.Романчук, Сьома.

Тренер: Андрій Дегтярьов.

Голи: Пуга (34), Федорів (41, 70), Боднарук (53), Синиця (79), Трушко (88).

26 тур.

ФК “Калуш” — “Прикарпаття-2” — 2:0 (2:0).
29 травня 2001 р. Стадіон “Хімік”. 500 глядачів. 22 градуси. Оцінка поля — 3.
Судді: Ю.Мосейчук — 8,4, Р.Криницький — 9, Є.Ставничук (усі — Чернівці) — 9.
Делегат ФФУ: П.Ковалюк (Косів).

Калуш: Кулинин, Драган, А.Романчук, Саміла (Гузоватий, 67), Триндей (В.Романчук, 78), Олевич, Боднарук, Мандрик, Ганчук, Федорів, Вовчак (Синиця, 85).

Івано-Франківськ: Кудла, Зуєнко (Іллящук, 46), Долотко, Гоцул, Морський (Т.Ковальчук, 46), Українець, Віт.Ларін (Чобан, 44), Слободян (Саламанов, 46), Гачинський, Сенич, Ткачук.

Запасні: Калабанька, Олійник.

Тренер: Сергій Пташник.

Голи: Ганчук (10), Федорів (39).

Попередження: Гачинський (29), Олевич (36), Драган (80), Сенич (80).

25 тур.

“Галичина” — ФК “Калуш” — 3:1 (1:1).
24 травня 2001 р. Стадіон “Крановик”. 600 глядачів. 21 градус. Оцінка поля — 4.
Судді: Є Арановський (Київ) — 8,3, В. Пилипенко — 9, О. Тютюн (обидва — Фастів) — 9.
Делегат ФФУ: С. Круликовський (Одеса).

Дрогобич: Гинда, Пиряник, Михайловський (Тверетинов, 43), Кіндратів-к, Гоголадзе, Прокопенко, Теплий, Р. Карпин (Юзв‘як, 80), Кирчей, В. Карпин (Максим‘як, 84), Петричкович (Матвіїв, 80).

Тренер: Василь Малик.

Калуш: Кулинин, Драган, А.Романчук, Саміла, Вовчак (В.Романчук, 75), Гарматій-к, Мельник, Мандрик (Гузоватий, 87), Ганчук, Федорів, Олевич (Триндей, 73).

Голи: В. Карпин (20, 65 - обидва з пенальті, 78), Саміла (21).

Попередження: Мельник (18), Ганчук (45), Прокопенко (53), Мандрик (65), Драган (77).

24 тур.

ФК “Калуш” — “Карпати-2” —2:1 (0:1).
19 травня 2001 р. Стадіон “Хімік”. 600 глядачів. 15 градусів. Оцінка поля — 4.
Судді: В.Каправчук (Вінниця) — 8,5, Л.Ярмолинський (Київ) — 9, С.Єрмолов (Вінниця) — 9.
Делегат ФФУ: І.Зайцев (Київ).

Калуш: Кулинин, Драган, А.Романчук, Гузоватий (Саміла, 46), Христинін, Гарматій-к, Мельник, Мандрик (Триндей, 75), Тепчук (Вовчак, 64), Федорів, Олевич (В.Романчук, 86).

Запасні: Лавринок, Сьома, Синиця.

Львів: Кізло, Іщенко, Іванський (Кишик, 78), Онишкевич-к, Шукатка, Марко, Веприк (Бляхарський, 84), Старовик, Карабута, Дяченко (Поливанов, 89), Чорноіван.

Запасні: Шевчук, Тиркало.

Тренер: Віктор Ходукін.

Голи: Карабута (44), А.Романчук (57), Ю.Тепчук (63, з пенальті).

Попередження: Карабута (7), Тепчук (22), Кізло (62), Олевич (68), Поливанов (89).

17 травня мер Калуша Степан Різник призначив, за погодженням з керівництвом закритого акціонерного товариства “Лукор” (спонсора ФК “Калуш”), нового президента ФК “Калуш”. Ним став Едуард Дехтярьов. Це вже друга за останні три місяці зміна на президентському містку ФК “Калуш”. Вона, звичайно, пов`язана з останньою поразкою від золочівського “Сокола”. Та й у першому таймі футбольного клубу проти резервістів “Карпат” господарі ще перебували у шоці від попередньої відчутної поразки. І молоді “карпатівці” відразу ж цим скористалися. Любомир Іванський ефектно вдарив повз голкіпера господаря поміж ніг. Та воротарю калуської команди не слід засмучуватись, бо такі м`ячі у свій час пропускав і сам Євген Рудаков. Друга половина зустрічі була повним контрастом першої. Калушани, у яких головну скрипку відігравали ветерани — Мельник, Федорів, Андрій Романчук, — розворушили свою молодь і гра, яка в першому таймі не клеїлася, перейшла в іншу площину. До того, не зважаючи на злагоджену взаємодію, чомусь не таланило львів`янам. Спочатку 40-річний Романчук зі стандарту поклав на газон голкіпера “Карпат-2” і забив перший м`яч. Через п`ять хвилин сам на сам із воротарем львів`ян вийшов Михайло Олевич. Голкіпер змушений був сфолити, щоб зупинити калушанина. Пенальті. Юрій Тепчук прекрасно його реалізував. Здобувши перемогу, калушани набрали 10 очок. І тим самим отримали шанс позмагатися з дрогобицькою “Галичиною”, в разі її невдачі, за місце під сонцем. Крім того, господарі зробили прекрасний подарунок своєму новому президенту, який обіцяє їм всіляку підтримку. Слід відзначити, що прекрасно впоралася зі своїми обов`язками бригада арбітрів на чолі із вінничанином Володимиром Каправчуком. До неї не було претензій з обох сторін.

23 тур.

ФК “Калуш” — “Сокіл” — 0:6 (0:4).
14 травня 2001 р. Стадіон “Хімік”. 500 глядачів. 22 градуси. Оцінка поля — 3.
Судді: Я.Маєревич — 8,5, І.Кувик (обидва — Ужгород) — 9, І.Староста (Іршава) — 9.
Делегат ФФУ: О.Теметьєв (Ужгород).

Калуш: Кулинин, Драган, Романчук, Христинін, Саміла (Синиця, 40), Гарматій-к (Гузоватий, 27), Тепчук, Ганчук, Мандрик (Трендей, 65), Вовчак (Романчук, 52), Олевич.

Запасні: Лаврінок, Сьома, Боднарук.

Золочів: Бурч (Страшненко, 51), Сторожев, Бойчишин, Кондак-к, Яцурак (Білоусов, 46), Ткачук (Расюк, 64), Собкович (Лащук, 56), Каряка, Круковець (Барановський, 46), Ворона, Багиров.

Тренер: Богдан Суряк.

Голи: Собкович (13), Сторожев (36, 80), Багиров (44, 45), Барановський (48).

Попередження: Яцурак (24), Ткачук (58), Тепчук (60), Олевич (70).

Уже на 4-й хвилині виникла пожежа біля воріт господарів. Ворона, опинившись на правому фланзі, віддав прекрасну передачу Багирову, але останній відправив м‘яч значно вище воріт. Вдруге згадуваний дует міг відзначитися через чотири хвилини, та спортивне щастя було на боці калушан. На 13-й хвилині Гарматій подарував м‘яч Собковичу, який відразу ним скористався, вколотивши снаряд в сітку. 17-а хвилина: Андрій Романчук зі стандарту міг вирівняти становище, та м‘яч, “поцілувавши” поперечину, розминувся з воротами. 21-а хвилина: Круковець, скориставшись помилкою оборонців ФК “Калуш”, знову був близьким до мети та зіграв недбало. Через дві хвилини автор першого м‘яча Собкович, отримавши м‘яч головою, намагався пробити Кулинина, та господарів врятувала бокова стійка. Протягом першого тайму гості постійно перебували в атаці. А господарі лише епізодично контратакували. 31-а хвилина: Сторожев вчинив переполох в карному майданчику калушан, та Ворона не скористався наданою йому можливістю відзначитися. 35-а хвилина: комбінація Романчук — Гузоватий могла принести успіх господарям. Та відповідь гостей на 38-й хвилині закінчилася тим, що Сторожев відмінним ударом поклав на газон Кулинина, забивши другий м‘яч.

На 43-й хвилині молоді калушани Синиця і Вовчак намагалися пройти оборонні редути “Сокола” та з завершальним ударом у них нічого не вийшло. Через хвилину Багиров закрутив карусель біля воріт Кулина і забив третій м‘яч, а вже на доданих хвилинах він же метрів з 25-ти ще раз стряс павутинку за воротами господарів.

48-а хвилина: Барановський ударом біля гравця ФК “Калуш”, як з гармати змусив воротаря ще раз вийняти м`яч із сітки. Далі гра, як кажуть, шла в одні ворота. 82-а хвилина: калушанин Триндей з подачі Тепчука змусив Страшненка вперше в цьому матчі торкнутися м`яча. 80-а хвилина: знову помиляється голкіпер калушан Кулинин, і Сторожев забиває ще один м`яч у ворота господарів.

22 тур.

“Техно-Центр” — “Калуш” — 4:0 (1:0).
6 травня 2001 р. Стадіон “Техно-Центр”. 2000 глядачів. 18 градусів. Оцінка поля — 4.
Судді: В. Качур (Ужгород) — 8,7, М. Биць — 9, В. Покора (обидва — Львів) — 9.
Делегат ФФУ: П. Ковалюк (Косів).

Рогатин: Карнаух, А. Шевчук, Мострянський, Магас, Ткачівський (Твардовський, 32), Магац (Бойко, 80), Гусак, Кагуй (Гришко, 87), Ярий (Дрекало, 74), Костишин-к, Шулятицький (Сас, 46).

Запасні: Синелька, Крехтяк.

Тренер: Володимир Винник.

Калуш: Кулинич, Тепчук, А. Романчук, Саміла (Христинин, 64), Драган, Гарматій-к, Боднарук, Мавдрик, Ганчук (Триндей, 58), Федорів, Вовчак (Синиця, 70).

Запасні: Лавринок, В. Романчук, Гузоватий.

Голи: Ярий (10), Сас (60, 88), А. Шевчук (90).

Попередження: Магас (17), Мавдрик (38).

Вилучення: Магас (67, повторне попередження).

21 тур.

ФК “Калуш” — ФК “Красилів” — 0:3 (0:0).
28 квітня 2001 р.. Стадіон “Хімік”. 500 глядачів. 17 градусів. Оцінка поля — 4.
Судді: О.Шмигельський — 8,5, М.Біць — 9, А.Валенко (усі — Львів) — 9.
Делегат ФФУ: В.Мирошин (Київ).

Калуш: Кулинин, Тепчук (В.Романчук, 78), А.Романчук, Саміла (Христинин, 62), Драган (Гузоватий, 82), Гарматій-к, Боднарук, Мандрик (Триндей, 60), Ганчук (Синиця, 68), Федорів, Олевич (Вовчак, 63).

Красилів: Іванишев, Тимощук, Кучерас (Лихолат, 85), Деусов (Тимків, 90), Струк (Мисько, 67), Будник, Ципердюк, Боднарчук (Джус, 54), Кострицький, Коврижкін, Сендель (Голубка, 46).

Запасний: Порицький.

Тренер: Богдан Блавацький.

Голи: Голубка (58), Коврижкін (78, 87).

Попередження: Олевич (62), Кучерас (73).

20 тур.

“Тернопіль-Нива-2” — ФК “Калуш” — 2:1 (1:1).
22 квітня 2001 р. Міський стадіон. 500 глядачів. 11 градусів. Оцінка поля — 4.
Судді: Ю.Грисьо (Львів) — 8,2, В.Покора (Луцьк) — 9, Ю.Холявко (Львів) — 9.
Делегат ФФУ: С.Щербак (Київ).

Тернопіль: Цвигун, А.Біскуп, Іванців-к, А.Тимощук, Кардаш, Перець, Балицький, Рибак (Приймак, 80), Ждаха (Гуда, 45), Р.Хома, Савка (Свирщук, 83).

Запасні: Возний, Котик, Павлович, Сташків.

Тренер: Богдан Грещак.

Калуш: Кулинин, Тепчук, А.Романчук-к, Саміла, Драган, Вовчак (Христинин, 58), Боднарук, Мандрик, Ганчук (Триндей, 68), Федорів (Синиця, 74), Олевич (В.Романчук, 79).

Запасні: Лавринок, Гузоватий, Сьома.

Голи: Хома (15), Федорів (19), Гуда (76).
Попередження: Перець (47).

Ярослав МАРМАШ (для газети "Український Футбол"):

Зустрічалися аутсайдери групи “А”. І зрозуміло, що підсумок поєдинку мав велике значення для обох команд, оскільки розігрувалося фактично шість очок. Тож підопічні Богдана Грещака вже з перших хвилин зустрічі почали активні пошуки шляхів до воріт гостей. Правда, спочатку їм ніяк не вдавалося подолати надійні оборонні редути, вибудувані футболістами ФК “Калуш”. Лише на 15-й хвилині одна з атак господарів завершилася точним ударом нападника “Ниви-2” Руслана Хоми. Відтак гра вирівнялася і проходила якийсь час на зустрічних курсах. Тернополяни дещо заспокоїлись і невдовзі були за це покарані. На 20-й хвилині один з контрвипадів гостей завершився взяттям воріт тернополян. Автором голу став Василь Федорів. Ще в першому таймі господарі доклали чимало зусиль, аби знову вийти вперед, але їхнім атакам, як правило, бракувало логічного завершення.
Під диктовку тернополян проходила й друга половина матчу. Особливо активно діяли вони впродовж 30-ти хвилин. І, врешті-решт, їх наполегливість увінчалась успіхом. Вивів свою команду вперед на 76-й хвилині півоборонець Ігор Гуда.

Перенесений матч 17 туру.

ФК “Калуш” — “Цементник-Хорда” — 1:0 (0:0).
18 квітня 2001 р. Стадіон “Хімік” . 600 глядачів. 9 градусів. Оцінка поля — 3.
Судді: В.Дем‘яненко (Мукачеве) — 8,6, П.Мілян (Ужгород) — 9, М.Мондик (Іршава) — 9.
Делегат ФФУ: М.Митровський (Ужгород).

Калуш: Кулинин, Тепчук, А. Романчук, Саміла, Драган (Гузований, 67), Гарматій-к, Боднарук, Мандрик (Вовчак, 63), Ганчук (Триндей, 73), Федорів, Олевич (Христинін, 41).

Миколаїв: Дейнека, Заваляк (Матвійчук, 46), Титов, Бас, Чурок, Юдін, Сомик-к (Брицький, 87), Дудич, Мингальов, Ярош, Хрущ. Запасні: Ю. Поліщук, Пищальник, Воронов, Мавров, Крецул.

Тренер: Ігор Герилів.

Гол: Федорів (89).

Попередження: Бас (12), Гарматій (26).

Шальки терезів хиталися то в один, то в інший бік. Усе ж господарі діяли трохи наполегливіше. Особливо старався Василь Федорів, який у пошуках м‘яча відходив навіть у глибокі тили своєї команди і за хвилину до фінального свистка він був винагороджений за свою впертість і волю до перемоги. А сталося це так: Тепчука ніби прорвало, і він намагався самотужки пройти до воріт Дейнеки. Останній оборонець “Цементника” зупинив його прохід, але повівся з м‘ячем недбало. “Смугастий” несподівано опинився на лівому краї у Романа Саміли, той, не роздумуючи, відправив його на правий фланг. І він потрапив до Василя Федоріва. Василь, знаходячись в кількох сантиметрах від кутового прапорця, зробив кілька кроків вперед і з незручного для удару місця вдарив — м‘яч, описавши дугу, обминувши голкіпера Дейнеку, опустився в сітку. Гол був із розряду тих, які називають красенями. Це вже була перемога. Перемога омріяна, довгоочікувана. Перемога — як дарунок долі. Адже калушани не перемагали 17 турів поспіль і останню вікторію здобули ще у минулому 2000 році.

19 тур.

ФК “Калуш” — “Полісся” — 0:3 (0:1).
14 квітня 2001 р. Стадіон “Хімік”. 500 глядачів. 6 градусів. Оцінка поля — 3.
Судді: А.Шандор — 8,7 (Львів), В.Марчук — 8, А.Байсарович — 9 (обидва — Луцьк).
Делегат ФФУ: М.Сидор (Львів).

Калуш: Лавринок, Мандрик (Христинін, 46), Романчук, Саміла (Триндей, 59), Тепчук, Гарматій-к, Мельник, Ганчук (Драган, 69), Вовчак (В.Романчук, 59), Федорів, Олевич (Гузоватий, 58).

Запасні: Кулинин, Боднарук.

Житомир: Поліщук, Лагойда, Якушев, Хлопонін, Соболевський-к (Сарган, 71), Булгаков (Петровський, 71), Бутханов (Мальченко, 79), Ібрагимов (Табачун, 55), Гук (Ковальчук, 65), Паршин, Софілканич.

Запасний: Колесов.

Тренер: Юхим Школьников.

Голи: Паршин (4, з пенальті), Бутханов (53), Табачун (58).

Попередження: Мельник (19), Ібрагимов (19), Саміла (55), Тепчук (76).
Вилучення: Мельник (75) — друге попередження.

Після відчутної поразки калушан у Львові від “Динамо” сталися зміни в керівництві клубу. Посаду президента на громадських засадах обійняв відомий калуський банкір Тарас Монастирський. Віце-президентом став Валерій Сушко. А тепер щодо матчу. Перед початком зустрічі над стадіоном зчинилася справжня снігова веремія. Здавалося, футболістам буде важко пересуватися по зеленому газону. Та із свистком арбітра ніби на замовлення виглянуло сонечко. Житомиряни почали бурхливо, відразу намацавши пробоїну в захисних редутах господарів. На 3-й хвилині помилився в центрі капітан ФК “Калуш” Володимир Гарматій, і Юрію Тепчуку лише недозволеним прийомом вдалось зупинити в своєму карному майданчику Павла Паршина. Вирок арбітра виконав сам потерпілий.

Трохи пізніше за рахунок активного розігруючого Бориса Бутханова поліщуки ще двічі могли засмутити Руслана Лавринка. Але ні Ельдару Ібрагимову, ні Валерію Софілканичу не вдалося здійснити задумане. Перший удар калушан по воротах Сергія Поліщука припав лише на 13-ту хвилину. Удар Володимира Мельника не досяг мети. Та це був лише напівмомент. Реальний і єдиний шанс взяти “рамку” вихованців Юхима Школьникова калушани мали на 27-й хвилині. Найкращий серед господарів Василь Сидорів “обікрав” когось із житомирян і віддав ювелірний пас набігаючому Олександру Ганчуку. До воріт було метрів 17-18 і ніхто не заважав калушанину влучити в ціль. Та напівоборонець ФК “Калуш” послав м`яч “у молоко”. Аж тоді гості зрозуміли, що з калушанами жарти погані і посилили лінію оборони. Застосувавши персональну опіку, калушани почали сміливіше здійснювати рейди на половину “Полісся”. Та з цього дивідендів вони не отримали — їхні атаки захлиналися на підступах до воріт Сергія Поліщука. Підопічні Заї Авдиша, використовуючи перевагу в середині поля, почали загрожувати завдяки постійним ривкам Павла Паршина воротам господарів. На 30-й, 38-й, і 43-й хвилинах він в`юном прослизав до воріт Лавринка і наносив кинджальні удари, які проникали через частоколи ніг, але не досягали мети.

Після перерви господарі дещо підсіли. Далась взнаки недостатня фізична готовність. На 51-й хвилині Олександр Хлопонін міг головою замкнути передачу з кутового. Та через дві хвилини Бутханов красивим підкрученим ударом метрів з 25-ти подвоїв рахунок. 58-а хвилина знову виявилась фатальною для калушан. Софілканич зі стандарту навісив м`яч у район воротарського майданчика. Лавринок не зміг зафіксувати його, і Руслан Табачун закотив його у сітку.

На 75-й хвилині на зовсім рівному місці без всяких на те причин сфолив у центрі поля Володимир Мельник і, отримавши другу жовту картку, яка автоматично перейшла у червону, цілком справедливо був вилучений з поля. Далі інтерес до гри як у господарів, так і у гостей пропав. І суперники пасивно догравали матч, очікуючи фінального свистка.

18 тур.

“Енергетик” — ФК “Калуш” — 5:1 (1:0).
8 квітня 2001 р. 16.00 Стадіон “Енергетик”. 2500 глядачів. 16 градусів. Оцінка поля — 4.
Судді: Ю.Козачук (Вінниця)— 8,5, О.Стад-ничук — 9, В.Антимійчук (обидва — Чернівці) — 9.

Бурштин: Хомин-к (Ковальчук, 78), Стефюк, Гогіль (Левицький, 83), Сопків (Тамбовцев, 85), Щепанський (Калапач, 18), Рудницький (Максим’юк, 76), Концевич, Нагорнюк (Дробот, 74), Луців, Головатий, Цар (Данилишин, 65).

Тренер: Михайло Гнатишин.

Калуш: Лавринок, Христинін (В.Романчук, 72), А.Романчук, Саміла, Драган (Гузоватий, 54), Тепчук (Сьома, 85), Мельник, Гарматій-к, Вовчак (Мандрик, 57), Федорів (Синиця, 78), Олевич (Ганчук, 65).

Запасний: Кулинін.

Голи: Луців (34), Рудницький (49, 69), Нагорнюк (52), Данилишин (77), Мандрик (82).

Попередження: Мельник (32).

Андрій МІЛІЧЕНКО (для газети "Український Футбол"):

Зустріч активніше розпочали господарі поля. Вже на 5-й хвилині небезпечно атакував Луців. За три хвилини виконав свій фірмовий удар зі штрафного Концевич. Однак кіпер калушан та поперечина воріт стала на заваді “Енергетику” відкрити рахунок. На 34-й хвилині найактивніший у першій половині матчу півоборонець господарів Луців рішуче ввійшов у карний майданчик суперників і сильно вдарив по воротах. Цього разу калушанам довелося вести м`яч у гру з середини поля. На 4-й хвилині другого тайму бурштинці провели стрімку атаку. Удар Рудницького досяг цілі. А ще за три хвилини, метрів з двадцяти, сильно вдарив нападник “Енергетика” Нагорнюк. Кіперу калушан врятувати свої ворота не вдалося. Господарі поля продовжували атакувати. На 70-й хвилині помилився воротар гостей, і Рудницькому вдалося переправити м`яч у ворота. За п`ять хвилин швидку двоходівку розіграли Калапач з Данилишиним. Рахунок зустрічі став 5:0. Однак калушанам вдалося взяти ворота “Енергетика”. За вісім хвилин до фінального свистка це зробив Мандрик ударом метрів з 25-ти. Смугастий від поперечини влетів у ворота.

17 тур перенесено на 18 квітня 2001 року.

16 тур.

“Динамо” (Львів) — “ФК “Калуш” — 4:1 (2:0).
25
березня 2001 р. Стадіон “Юність”. 50 глядачів. 7 градусів. Оцінка поля — 4.
Судді: Я.Дмитрук — 8,6, В.Криницький — 9,1, Оксенюк (усі — Рівне) — 9.
Делегат ФФУ: В.Дзюба (Вінниця).

Львів: Парпура, Горецький, А. Лопушинський, Гринишин, Мацько, Гребенюк (Сєргєєв, 71), Марич-к, Ориджук, М. Лопушинський, Краївський, Вапенський (Вершигора, 46).

Запасні: Крашевський, Вовчко, Мизгала, Войтюк, Яремчук.

Тренер: Михайло Вільховий.

Калуш: Кулинин, Христинин, А.Романчук, Саміла (Гузоватий, 50), Тепчук, Гарматій-к, Мельник, Ганчук (Мандрик, 61), Вовчак (Драган, 67), Федорів, Олевич (В.Романчук, 81).

Запасні: Лавринов, Сьома, Синиця.

Голи: Мацько (10), Вапенський (37), А.Романчук (43), Краївський (54), Вершигора (58).

Попередження: А.Лопушинський (12), Вовчак (28), Сєргєєв (74), Олевич (77) - К.