Судді: Я.Дмитрук — 8,6, І.Оксенюк — 7, Я.Коломис (усі — Рівне) — 9.

Калуш: Карнаух (Кулинин, 65), Христинин, Гузуватий-к (Драган, 46), А.Романчук, Ганчук, Гарматій, Боднарук, Олевич, Головатий, Вовчак (Мандрик, 59), Синиця (Сьома, 60).

Бурштин: М.Хомин, Данилишин (Кокорудз, 83), Дідик, Концевич, Цар (Щепанський, 73), Пштир (Рудницький, 46), Сусяк, А.Максим‘юк, М.Гогіль, Нагорнюк, Павлюк (Калапач, 63).

Запасні: В.Ковальчук, Стеф‘юк.

Тренер: Михайло Гнатишин.

Голи: Нагорнюк (8, 21), Головатий (28, з пенальті), Концевич (37).

Ростислав МИХАЙЛОВСЬКИЙ (для газети “Український Футбол”):

"У калушан, після тривалої перерви, з‘явився в складі 39-річний ветеран Андрій Романчук і діяв на незвичній для себе позиції — під нападниками. На 10-й хвилині енергетики створили голеву ситуацію біля воріт господарів і спочатку удар Дідика “поцілував” штангу, а кількома секундами пізніше Нагорнюк забив м‘яча у ворота розгубленого Карнауха.

Бурштинці, постійно перебуваючи в зоні суперника, викликали збентеження серед калушан. На 19-й хвилині підопічні Головатого зі стандарту розіграли двоходівку Ганчук — Гарматій і останній ледь не застав Хомина зненацька. А на 22-й хвилині Нагорнюк майже від центру поля пройшов лівим флангом й “поклав на лопатки” Карнауха. Хвилиною пізніше “подвиг” Нагорнюка спробував повторити Максим`юк, але господарі загнали м`яч на кутовий, який дивідендів бурштинцям не приніс.

29-а хвилина: у карному майданчику “Енергетика” “зносять” Андрія Романчука. Арбітр відповідно реагує. Головатий реалізує пенальті. 32-а хвилина: Нагорнюк несподівано вискочив з-поміж оборонців і пробив по воротах головою. Господарів врятувала хрестовина. 35-а хвилина могла принести калушанам успіх. Хомин, перебуваючи у воротарському майданчику, взяв м`яч у руки від партнера по команді, але гравці ФК “Калуш” не зуміли розіграти вільний удар. За дві хвилини Степан Концевич із штрафного, у ближній від воротаря кут, забив третій м`яч. Наприкінці першого тайму бурштинці могли відзначитися ще раз, але завдати удару у порожні ворота Павлюку завадив оборонець господарів.

Після перерви сторона, що поступалася, дещо пожвавішала. Синиця після передачі Головатого мав сприятливий шанс влучити в ціль, та удар не вдався. Потім гості притисли калушан до воріт, став нервувати і припускатися помилок Карнаух і його відразу ж замінили. Бурштинці догравали матч вдесятьох: Кокорудз при зіткненні отримав травму й залишив поле. Та калушани цим не скористалися, хоча в доданий час Андрій Романчук міг скоротити розрив у рахунку, але гостей врятував оборонець, що вибив м‘яч з порожніх воріт. Після цієї поразки ФК “Калуш” залишився на дні турнірної таблиці.”

12 тур.

“Полісся” — ФК “Калуш” — 5:0 (2:0).
22 жовтня 2000 р. Центральний стадіон. 1500 глядачів. 15 градусів.
Судді: О.Циганков — 8,7, О.Найко (обидва — Тернопіль) — 9, В.Криницький (Рівне) — 9.
Делегат ФФУ: В.Полевой (Чернігів).

Житомир: С.Поліщук, Тарган (Ільчук, 84), Якушев, Васін, Соболевський-к, Бутханов (Толпичин, 70), Бобович, Мартинов, Ю.Ковальчук, Ібрагимов, Софілканич (Демидович, 78).

Запасні: Баталов, Вознюк, Паршиков, Гук.

Тренер: Анатолій Заяєв.

Калуш: Карнаух, Христинин, Саміла, Гузоватий-к, Ганчук (Сьома, 74), Гарматій, Боднарук, Олевич (Драган, 56), Головатий, Вовчак, Синиця.

Запасний: Кулинин.

Голи: Олевич (13, у свої ворота), Ібрагимов (30, 51, 88), Мартинов (53).
На 68-й хвилині Ібрагимов не реалізував пенальті — воротар.

Юрій ЧЕРНИШОВ (для газети “Український Футбол”):

До матчу з аутсайдером житомиряни відповідним чином готувалися. Лідеру команди Скидану було надано невеличку відпустку, щоб залікувати травму коліна, а з резерву викликано 20-річного оборонця Юрія Ільчука та півоборонця Олександра Толпичина, якому нема ще й 17-ти. Уже перші хвилини зустрічі виявили велику різницю в складі команд. Певно, якби житомиряни серйозніше налаштувалися, рахунок був би двозначним — адже голеві моменти біля воріт гостей створювались ледь не щохвилини. Та завершальні удари в більшості своїй виконували без справжньої відповідальності, й перший гол калушани отримали ледь не випадково. Найактивніший у складі “Полісся” Ігор Бобович прострілив з правого флангу у площу воріт. “Плямистий” потрапив у ногу оборонця гостей і відлетів прямісінько в сітку. Часто помилявся Мартинов, що зайняв позицію Скидана. Безрезультатно залучався до атак Васин, який стажувався в ролі опорного хава, кілька разів не влучив у ворота Софілканич. Та все ж найбільше голевих моментів змарнував Ельдар Ібрагимов, хоча й записав на свій рахунок хет-трик. на 30-й хвилині, отримавши передачу ледь не на лінії воріт, він уже просто не міг промазати. А гості свою першу атаку спромоглися провести лише на 44-й хвилині, проте завершальний удар найкращого з них — Володимира Гарматія — припав “на небеса”. Майже одразу по перерві гарного удару по воротах завдав Бобович, та на місці був голкіпер Карнаух, якому довелося в цьому матчі працювати найбільше. Але на 51-й хвилині й він був безсилий, коли Денис Васин “на тарілочці” виклав м`яча Ібрагимову, той відмінно пробив у кут воріт.

А ще за дві хвилини, реабілітувався й Володимир Мартинов, ефектним ударом головою увігнавши в дев‘ятку м‘яч, поданий зі штрафного Борисом Бутхановим. В середині другого тайму, знудьгувавшись у воротах, зробив рейд майже до центра поля Сергій Поліщук, чим розвеселив публіку. І майже одразу в штрафному майданчику калушан було збито Ібрагимова, але сам Ельдар пробив пенальті так, що Карнауху до снаги було заволодіти м‘ячем. Єдиний більш-менш небезпечний момент біля воріт господарів виник на 71-й хвилині, та Юрій Ковальчук спокійно відкинув м‘яча головою своєму голкіперу. На 85-й хвилині Ібрагимов трішки не встиг на черговий простріл Бобовича, однак уже за три хвилини він самотужки створив гол, накрутивши перед тим у штрафному майданчику гостей кількох оборонців.

11 тур.

ФК “Калуш” — “Тернопіль-Нива-2” — 1:1 (1:1).
14 жовтня 2000 р. Стадіон “Хімік”. 500 глядачів. 18 градусів.
Судді: О.Огерчук — 8,6, А.Валенко — 9, Ю.Холявко (всі — Львів) — 9.
Делегат ФФУ: О.Джус (Переяслав-Хмельницький).

Калуш: Карнаух, Христинин, Саміла, Гузоватий - к, Ганчук (Мандрик, 69), Олевич (Драган, 83), Гарматій, Боднарук, Головатий, Федорів, Синиця (Вовчак, 61).

Запасні: Кулинин, Сьома, Триндей.

Тернопіль: Гурин — к, А.Біскуп, Біловус, Іванців, Сорока, Адеішвілі, Савка, Балицький (Приймак, 90), Ждаха, Р.Хома, Рибак (Василько, 46).

Запасні: Возний, Балабан, Перець, Сташків.

Тренер: Богдан Грещак.

Голи: Савка (14), Федорів (43).
Попередження: Адеішвілі (2), А.Біскуп (88).

Нарешті калушанам вдалося перервати серію поразок, яка складалася із семи матчів. У цьому поєдинку господарі могли розраховувати більше ніж на очко, але реалізація голевих моментів у них була на низькому рівні. Свистком арбітра вони кинулись на облогу воріт “Тернопіль-Нива-2”. Спочатку молоді гравці команди суперника навіть розгубилися перед таким натиском, але згодом все стало на свої місця. Побачивши, що калушани в завершальній стадії атаки малоефективні, гості почали здійснювати сміливі рейди до воріт Карнауха. І на 14-й хвилині Сергій Савка після пострілу з глибини поля головою послав м`яч у сітку калуського голкіпера.

Потім гра проходила у взаємних перестрілках. До того часу, поки Василь Федорів за рахунок індивідуальних дій не встановив статус-кво. І рахунок став нічийним.

У другій сорокап‘ятихвилинці суперники не один раз могли вразити ціль. Але прекрасно діяли голкіпери, які щоразу відводили загрозу від своїх воріт. Після матчу тренер тернополян Богдан Грещак сказав, що задоволений результатом своїх хлопців, які в турнірній таблиці впритул наблизились до резервістів львівських “Карпат”.

10 тур.

ФК “Красилів” — ФК “Калуш” — 3:0 (1:0).
8 жовтня 2000 р. Стадіон “Юність”. 3000 глядачів. 15 градусів.
Судді: С.Берізка — 8,5, М.Трубачов — 9. Г.Біч (усі — Київ) — 9.
Делегат ФФУ: О.Балакін (Київ).

Красилів: Порицький, І.Тимощук — к, Федорко, Кучерас (Лихолат, 87), Струк, Зароченцев (Максимчук, 46), С.Бондарчук (Чопик, 69), Горенчук, Масний (Ісаєв, 64), Будник, Головачук (Врублевський, 83).

Запасні: Іванищев, Тепчук.

Тренер: Богдан Блавацький.

Калуш: Карнаух, Христинин, Мандрик, Гузоватий, Ганчук, Олевич, Гарматій, Боднарук, Головатий, Саміла, Синиця (Драган, 83). Запасні: Трандей, Сьома.

Голи: Масний (45, з пенальті), Максимчук (77), Ісаєв (87).
На 60-й хвилині Масний не реалізував пенальті.

Попередження: Христинин (15), Гузоватий (45), Кучерас (53), Ісаєв (75).

Віктор КОТОВ (для газети “Український Футбол”):

Звичний для підопічних Богдана Блавацького “малюнок гри” був “змазаний” невисокою якістю газона. Зрозуміло, що і загальна перевага гравців ФК “Красилів” була знівельована. Та господарі заволоділи ініціативою з перших хвилин. Уже в дебюті Федорко своїм фірмовим пасом вивів на ударну позицію Головачука, але той змарнував момент.

Гарматій центром прорвався до воріт красилівчан, але Порицький зіграв на випередження. Незабаром господарі провели масовану атаку. Горенчук прорвався лівим флангом у карний майданчик гостей і зробив постріл. Зароченцев пробив щосили, але влучив у “частокіл” ніг калушан.

ФК “Красилів” продовжував атакувати. На 34-й хвилині Зароченцев замикав простріл ліворуч од Горенчука. Карнаух на місці. Назабаром двоходівка Масний — Будник — Масний завершилась “пострілом” останнього — і смугастий просвистів за півметра від лівого стояка воріт калушан. А на останній хвилині тайму господарі відкрили рахунок з пенальті. Хтось із оборонців гостей зіграв рукою в своєму карному майданчику і арбітр миттєво вказав на “точку”. Масний пробив у нижній лівий кут воріт, а Карнаух кинувся в правий. 1:0.

Другий тайм почався з атак гостей. Щоправда, цим атакам бракувало завершального “акорду”. Боднарчук зі штрафного пробив неточно, а чудову передачу з правого флангу граючого тренера калушан Володимира Головатого в район 11-метрової позначки Синиці прийняти не дозволив всюдисущий Тимощук. Захопившись атаками, гості пропустили прорив у карний майданчик лівим флангом Максимчука, що вийшов на заміну. На підступах до лівого кута площі воріт оборонець гостей просто “зрубав” Ігоря. Пенальті. Бити взявся той же Масний. І удар був у той же кут. Але цього разу Карнаух відбив м`яч, щоправда, на... Масного. Тільки Олегу відомо, як він примудрився пробити правіше од воріт!

Всередині другого тайму калушани зусиллями Гарматія, Ганчука і Головатого зробили спробу переінакшити хід поєдинку. Богдан Блавацький, випустивши Ісаєва та Чопика, по суті, прийняв виклик гостей пограти у відкритий футбол. На 77-й хвилині Будник промчав метрів сорок правим флангом і передав м‘яч на Струка. Ігор переадресував “смугастого” Чопику, який пройшов майже до правого кута площі воріт і зробив простріл. Максимчуку залишалося увігнати м‘яч у сітку воріт — 2:0. За хвилину Чопик виходив сам на сам із Карнаухом, але удар красилівського нападника кіпер гостей перевів на кутовий. На 84-й хвилині гості гостро контратакували. Гарматій вивів на ударну позицію Головатого. Удар останнього припав на праву стійку воріт Порицького.

Незадовго до завершення гри гості отримали третій м‘яч. Стрімкий Ісаєв зіграв “в стінку” з Горенчуком і вийшов на “побачення” з голкіпером гостей. Карнаух кинувся на перехоплення м‘яча, а Ісаєв потужно пробив у лівий нижній кут. Мить — і м‘яч від штанги потрапив у сітку воріт гостей. 3:0 і восьма поспіль перемога підопічних Богдана Блавацького.

9 тур.

ФК “Калуш” — “Техно-Центр” — 0:1 (0:0).
30 вересня 2000 р. Стадіон “Хімік”. 150 глядачів. 12 градусів.
Судді: В.Бабій (Житомир) — 8,6, С.Боклажко — 9, О.Мороз (обидва — Київ) — 9.
Делегат ФФУ: Я.Грисьо (Львів).

Калуш: Карнаух, Христинин (Саміла, 83), Мандрик (В.Романчук, 63), Гузоватий-к, Ганчук, Олевич, Гарматій (Драган, 69), Боднарук, Головатий, Федорів, Синиця (Триндей, 71).

Рогатин: С.Сташко, А.Шевчук, Мострянський, Салій, Скицько, Мостовий, Твардовський, Кагуй (О.Шевчук, 88), Гусак, Ю.Костишин, Сас (Ярий, 54).

Запасні: Семенька, Партан, Магац, Соломка, Крихтюк.

Тренер: Володимир Винник.

Гол: Салій (56).

Попередження: Олевич (53), А.Шевчук (39).

Як не кажіть, а лакмусовий папірець відвідуваності стадіонів — гра улюбленої команди. Ще років три-чотири тому калуський стадіон “Хімік” збирав чи не найчисельнішу серед колективів другої ліги глядацьку аудиторію. А що ж сьогодні? Гра ФК “Калуш” занепала — одна поразка за одною. Ось і відвернувся вболівальник од колективу — і гра ФК “Калуш” — “Техно-Центр” пройшла практично при порожніх трибунах. Лише найвідданіші шанувальники клубу прийшли підтримати його. У першому таймі вихованці Головатого та Мандрика мали кілька зручних нагод, щоб покарати гостей за неуважність. Федорів двічі після накруток Головатого і Боднарук із штрафного удару ледь не змусили Сташка вийняти м`яч із сітки. Та гра калушан в основному залежить від потенціалу їхнього лідера Володимира Головатого, і поки в нього вистачало сил вести за собою партнерів, господарі виглядали краще рогатинців. Але досить було граючому тренерові трохи “підсісти”, як молоді калушани розгубилися в єдиноборствах з досвідченими техноцентрівцями. Активна десятихвилинка (50 та 60-і хвилини) принесли землякам Роксолани успіх. На 52-й хвилині після удару Ігоря Твардовського господарів виручила штанга. Проте через чотири хвилини найактивніший в складі “Техно-Центру” Володимир Салій забив переможний м`яч. Нервозність у рядах калушан не дала їм змоги зрівняти рахунок. Це був 170-й матч ФК “Калуш” за часів виступів у другій лізі. Як бачите, ювілей сумний.

8 тур.

“Сокіл” — ФК “Калуш” — 3:0 (1:0).
18 жовтня 2000 р. Стадіон “Сокіл”. 1000 глядачів. 11 градусів.
Судді: О.Протасюк, А.Байсарович І.Безуглий (усі — Луцьк).
Делегат ФФУ: Ю.Корбут (Київ).

Золочів: Ю. Клименко (М.Бурч, 86), Копич, Бойчишин, Бабій, Яцурак-к, Ткачук, Мингальов (Расюк, 46), Д. Каряка, Богунов, Ворона (Долгов, 89), Собкович.

Запасний: Юдин.

Тренер: Ігор Левицький.

Калуш: Карнаух, Христинин, Саміла (Драган, 60), Гузоватий-к, Ганчук, Олевич, Гарматій (Мандрик, 75; Сьома, 80), Боднарук, Головатий, Вовчак, Синиця (Романчук, 46).

Запасний: Кулинін.

Голи: Ворона (2), Яцурак (58), Бойчишин (90).

Попередження: Христинин (56), Карнаух (60).

Юрій МИХАЛЮК (для газети “Український Футбол”):

Результат звітного матчу аж ніяк не відображає тієї переваги, яку мали футболісти “Сокола” упродовж усього ігрового часу. За кількістю створених моментів, “Сокіл” мав перемогти із значно більшим рахунком. Можливо, на гостей вплинув швидкий гол, який забив Ворона після власного соло вже на 2-й хвилині. Розвинути успіх золочів`яни могли чи не через кожні п`ять хвилин. Згадаймо лише найнебезпечніші моменти, які виникли біля воріт Карнауха, безперечно, найкращого у ФК “Калуш”. 17-а хвилина — Яцурак (Василь цього дня діяв на вістрі атаки замість травмованого Багирова) прострілює з лівого флангу, але Мингальов, переправляючи м`яч, не зміг переграти воротаря, хоча перебував за три метри од воріт; 25-а хвилина — удар Собковича в поперечину з п`яти метрів; 45-а хвилина — ще один удар Собковича, Карнаух спочатку відбиває м`яч, а повторним кидком накриває смугастого буквально на лінії воріт.

Не раз могли подвоїти рахунок господарі й після перерви. Так, на 55-й хвилині Яцурак, перебуваючи за кілька метрів од воріт, влучив у голеадора. Правда, через три хвилини капітан “Сокола” таки реабілітувався. Отримавши м`яч на правому фланзі атаки, Василь по неймовірній дузі надіслав м`яч у дальню дев`ятку. На 64-й та 80-й хвилинах збільшити рахунок зобов`язаний був Копич, але двічі після його ударів з 5 метрів м`яч пролітав вище поперечини. Не зміг переграти воротаря гостей і Ворона на 76-й хвилині, вийшовши віч-на-віч з Карнаухом. І коли здавалося, що матч закінчиться з рахунком 2:0, те, що не змогли зробити гравці атаки, вдалося оборонцю Бойчишину, який, прилучившись до атакуючих дій, головою замкнув простріл Собковича з лівого флангу.

7 тур.

“Карпати-2” — ФК “Калуш” — 4:1 (1:1).
20 вересня 2000 р. Стадіон “Україна”. 100 глядачів. 11 градусів.
Судді: В.Дем‘яненко (Мукачеве) — 8,2, М.Мондик (Іршава) — 8, П.Мілян (Ужгород) — 9.
Делегат ФФУ: Є.Дерев‘яга (Миколаїв).

Львів: Бальчос (Венчак, 56), Казимирський, Іванський, Лакомський, Іщенко, Єсип, Уштан — к, Карабута, Кабанов (Онисько, 56), Маковей, Фамуляк (Ковцун, 78).

Запасні: Марко, Донець, Дунін, Ю.Войтович.

Тренер: Віктор Ходукін.

Калуш: Карнаух, Драган, Вовчак, Гузоватий (Синиця, 51), Панчак, Олевич, Саміла, Боднарук, Головатий, А.Романчук — к, Христинин.

Запасні: Кулинин, Мандрик, В.Романчук, Гарматій, Мельник.

Голи: Романчук (36), Єсип (38, 58, з пенальті), Казимирський (61), Карабута (85).

Попередження: Саміла (6), Єсип (39), Романчук (57), Синиця (70).

Юрій НАЗАРКЕВИЧ (для газети “Український Футбол”):

Це був сьомий матч в історії зустрічі суперників, проте востаннє львів‘яни перемагали ще два роки тому. Незважаючи на експериментальний склад, “Карпати-2” відразу штурмували ворота калушан. Проте гості, залишивши попереду свого капітана 39-річного Романчука, вдало оборонялися. Завершальним ударом Карабути, Єсипа, Кабанова бракувало влучності.

М‘яч летів повз рамку воріт. І як це часто буває у футболі: не забиваєш ти, забивають тобі. Головатий з лівого краю атаки навісив до штрафного і Романчук головою пробив не сильно, але влучно. М‘яч зрикошетив від стійки у ворота. До честі львів‘ян, вони відразу вирівняли становище. Єсип після передачі Уштана з правого краю виявився найспритнішим при добиванні.

У другому таймі в складі гостей на полі з‘явився Синиця. Романчук відійшов на місце вільного оборонця і саме Андрій в боротьбі з Маковеєм порушив правила. Єсип чітко реалізував одинадцятиметровий удар. Пропущений гол психологічно надломив ФК “Калуш”, і “Карпати-2” за три хвилини збільшили рахунок. Казимирський, підключившись до атаки, головою замкнув передачу з кутового Уштана. Після цього двічі міг відзначитися і кращий бомбардир в історії “Карпат-2” Онисько, проте надійно зіграв воротар. А ось Єсип та Карабута знову з вигідних позицій пробивали над поперечиною. Калушани не відсиджувалися у захисті, небезпечно пробивав головою з близької відстані Синиця, але надійно зіграв Венчак. А ось після удару захисника Саміли Іщенко вибив м‘яч з порожніх воріт. І все ж, в кінці зустрічі Карабута таки зумів ще раз збільшити рахунок. Влучно пробивши зльоту після передачі все того ж Уштана. Цікава деталь: всі троє авторів голів в складі львів‘ян за “Карпати-2” відзначились вперше.

6 тур.

ФК “Калуш” — “Галичина” — 0:1 (0:0).
16 вересня 2000 р. Стадіон “Хімік”. 700 глядачів. 18 градусів.
Судді: В. Кошура — 8,3, Ю. Мосейчук — 9, В. Антимійчук (всі — Чернівці) — 9.
Делегат ФФУ: М. Прозоровський (Вінниця).

Калуш: Карнаух, Драган, Вовчак, Гузоватий, Ганчук, Олевич (Синиця, 39; В. Романчук, 81), Мандрик (Саміла, 46), Федорів, Головатий, А. Романчук-к (Христинин, 62), Боднарук.

Запасний: Кулини.

Дрогобич: Гинда, Петричкович, Романюк, Кіндратів-к, В. Юзьяв‘як, Михайловський (Ільчишин, 61), Чум (Свинцицький, 73), Войтович (Максим‘як, 56), Кузів (Прокопенко, 79), В. Карпин (Пиряник, 90), Теплий (Р. Карпин, 56).

Запасний: Кирчей.

Тренер: Анатолій Веселовський.

Гол: В. Карпин (88).
На 5-й хвилині Головатий не реалізував пенальті.

Попередження: Кузів (15), Мандрик (29).

На 5-й хвилині гості “поклали” в площі воріт на газон Федоріва, але Головатий не реалізував пенальті. Далі гра перейшла в спокійне русло, хоча в окремих епізодах суперники “вибухали”, але нічого суттєвого не створили. Головною причиною цих невдач була відсутність боротьби з обох сторін у центрі поля.

На 30-й хвилині гості були близькі до успіху. А на 36-й Андрій Романчук, найакктивніший з-поміж господарів, вивів на ударну позицію Федоріва, проте останній не дотягся до м‘яча.

Після перерви калушани насідали, а галичани відповідали кинджальними контратаками. На межі 16-метрової позначки дрогобичани збили Ганчука, і Головатий зі “стандарту” ледь не “пробив” Гинду. За дві хвилини до закінчення зустрічі в сутичці біля воріт ФК “Калуш” В. Карпин завдав удару головою по воротах Карнауха. Спочатку голкіпер зреагував, але повторний удар змусив його капітулювати.

5 тур.

“Прикарпаття-2” — ФК “Калуш” — 2:1 (1:0).
10 вересня 2000 р. Стадіон “Наука”. 350 глядачів. 25 градусів.
Судді: В. Каправчук — 8,5, С. Мохник — 9, С. Єрмолов (усі — Вінниця) — 9.
Делегат ФФУ: П. Ковалюк (Косів).

Івано-Франківськ: Рипан (Скибенко, 46), Сімка, Долотко, Кріль, Ткачівський-к, Белей, Гачинський, Сенич (С. Українець, 87), Волошин, Сендецький, М. Ткачук.

Запасні: Гуцул, Сташко, Чабан, Слободян, Жирик.

Тренер: Микола Пристай.

Калуш: Карнаух, Драган (Саміла, 77), Вовчак, Гарматій (В. Романчук, 82), Ганчук (Христинин, 79), Олевич (Синиця, 77), Мандрик, Гузоватий, Головатий,А. Романчук-к (Сьома, 87), Боднарук.

Запасні: Кулинин, Мельник.

Голи: М. Ткачук (32, 73), А. Романчук (78).

Попередження: Сенич (49), Сендецький (87), А. Романчук (69).

Ігор КОСТЮК, Петро БЕЛЕЙ (для газети “Український Футбол”):

Одвічна суперечка хто кого подолає в матчах між представниками Івано-Франківщини має особливий підтекст і завжди привертає увагу. Не став винятком і звітний поєдинок.

Суперники почали неквапливо, наче остерігаючись. Уже в перші хвилини гри давалася взнаки не лише ігрова, а й територіальна перевага молодших за віком господарів. На 17-й хвилині Ткачук на правому фланзі прийняв м‘яч і, перебуваючи перед ворітьми, не влучив у ціль. Калушани у відповідь організували небезпечну контратаку. Андрій Романчук намагався самотужки забити після провалу оборонців. Але Рипан відвів загрозу. А віддай капітан вчасно пас відкритому Ганчуку, довелося б іванофранківцям починати з центра поля. І тут спрацювала стара футбольна істина: після розиграшу штрафного Сенич головою скинув м‘яч на Ткачука, а той відкрив рахунок.

Калушани грали просто, всі дії зводилися до передач на Головатого і Романчука. Скільки слушних нагод не використав цього вечора Андрій! Спершу, одержавши точний пас від Ганчука, він пробив головою — неточно. Під завісу тайму 39-річний ветеран вміло розправився з двома захисниками, пробив, але плямистий влучив у поперечину.

Другу 45-хвилинку господарі почали активніше. Наполегливий Ткачук продовжував тримати в напрузі оборонців, та його завершальним ударам бракувало точності. А постріл здалеку Гачинського пройшов вище воріт. Втім, запал іванофранківців швидко згас, чим і скористалися суперники.

У середині тайму Олевич, що вирізнявся продуктивними і конструктивними діями, робить пас Головатому, Скибенко забирає м‘яч лише з другої спроби. На 70-й хвилині граючий тренер справа прицільно навішує на Романчука, але той не встигає замкнути передачу. Майже відразу Боднарук б‘є прицільно з-за меж штрафного майданчика і голкіпер “Прикарпаття” кінчиками пальців переводить м‘яч на кутовий. Здавалося, що гості втілять свою перевагу, принаймні на нічию вони цілком заслуговували. Але не вийшло. Ткачук на лівому фланзі грав з Гачинським і, залишивши з нічим опікуна, спокійно пробив повз Карнауха в ближній кут. Миттєва розслабленість підопічних Миколи Пристая коштувала їм голу у власні ворота. Досвідчені Головатий і Романчук досягли-таки свого. Володимир віддав гострий пас врозріз між двома оборонцями, а довершити справу для Андрія було вже справою техніки. Втім, це стало слабкою втіхою для калушан.

4 тур.

ФК “Калуш” — “Нафтовик” — 2:5 (2:2).
3 вересня 2000 р. Стадіон “Хімік”. 2000 глядачів. 20 градусів.
Судді: О. Шмигельський — 8,7, А. Валенко — 9, Ю. Мошаровський (усі — Львів) — 9.
Делегат ФФУ: О. Литвиненко (Київ).

Калуш: Кулинин, Драган, А. Романчук, Гарматій (Христинин, 82), Панчук (Синиця, 69), Олевич (Боднарук, 84), В. Мельник, Гузоватий (Мандрик, 75), Головатий, Вовчак (Магас, 60), Саміла.

Запасні: Карнаух, В. Романчук.

Долина: Локатир, Бігун, Гошовський, Дем‘яник, Іллящук, Паславський (Миник, 79), Кузьо (Мубинов, 88), Трушко, Лесів (Сайчишин, 58; Сташко, 85), Пуга (Тишківський, 80), Білик (Лукащук, 70).

Запасний: Дутчак.

Тренер: Степан Штень.

Голи: Іллящук (30, у свої ворота), Паславський (34), Лесів (36), Гузоватий (38), Кузьо (57), Дем‘яник (62), Сайчишин (84).

Попередження: Гарматій (28), Драган (47).

3 тур.

“Динамо-3” — ФК “Калуш” — 2:0 (1:0)
26 серпня 2000 р. Тренувальна база в Кончі-Заспі. 100 глядачів. 18 градусів.
Судді: В.Кошура — 8,5, В.Антимійчук — 9, Ю.Мосейчук (усі — Чернівці) — 9.
Делегат ФФУ: А.Арановський (Київ).

Київ: Марущак, Кутас (Влаєв, 89), Яланський, Русин — к, Скоба, Красноперов (Карабкин, 70), Лозинський, Коновалов (Бараненко, 71), Пінчук (Петровський, 57), Черников, Ермоленко (Ільницький, 71).

Запасні: Михайлов, Шевелюхин.

Тренер: Юрій Єськин.

Калуш: Карнаух, Драган, А.Романчук — к, Гарматій, Магас (Ганчук, 46), Олевич, Мельник (Боднарук, 65), Гузоватий (Синиця, 70), Головатий, Вовчак, Саміла (Мандрик, 76).

Запасні: Кулинин, Христинин, Триндей.

Голи: Коновалов (20), Кутас (53).

Попередження: Саміла (11), Мельник (46).

2 тур.

ФК “Калуш” — “Верес” — 3:0 (1:0).
20 серпня 2000 р. Стадіон “Хімік”. 2000 глядачів. 39 градусів.
Судді: Б.Шумський — 8,5, Ю.Грисьо — 9, Р.Кусень (усі — Львів) — 9.
Делегат ФФУ: М.Прозоровський (Вінниця).

Калуш: Карнаух, Драган, А.Романчук — к, Гарматій (Триндей, 81), Магас, Ганчук (Олевич, 65), Мельник (Боднарук, 74), Мандрик (Гузоватий, 39), Головатий, Вовчак, Саміла.

Запасні: Кулинин, Христинин, В.Романчук.

Рівне: Шамич, С.Герус, Новак, Плісецький, А.Герус, О.Ковалець, Андрійчук, Васильєв — к, Озимковський (Шапинський, 68), Никончук, В’яткін (Кадобець, 75).

Запасні: Фокін, Ядчишин, Григорович, Червинський.

Тренер: Сергій Сільвай.

Голи: Андрійчук (11, у свої ворота), Гузоватий (86), Боднарук (90).

Попередження: Гузоватий (39), С.Герус (45), Магас (47).

1 тур.

“Газовик” — ФК “Калуш” — 4:2 (3:1).
12 серпня 2000 р. Стадіон “Газовик”. 200 глядачів. 27 градусів.
Судді: І. Покидько (Тернопіль) — 8,1, О. Деревинський — 9, С. Даньковський (обидва — Київ) — 9.
Делегат ФФУ: І. Пажо (Ужгород).

Комарне: Гайдук, Сидорко, Приведа, М. Стопець, Телішевський, Климко-к (Драбич, 88), Шуга, Височанський (Стрільбецький, 85), М.Булгаков (Шпить, 65), Вільгуцький (П. Стопець, 46), Лалаєв (Марків, 80).

Запасні: Купецький, Петров.

Тренер: Юрій Дубровний.

Калуш: Кулинин (Карнаух, 46), Олевич (Гарматій, 33), А. Романчук, В. Мандрик (Гузоватий, 55), Магас, Ганчук (Драган, 76), Мельник (Синиця, 75), Федорів (Боднарук, 81), Головатий, Вовчак, Саміла.

Запасний: Христинин.

Голи: Головатий (4, 74, з пенальті), Климко (16), Булгаков (22, 32), Шуга (70, з пенальті).

Попередження: Височанський (59), Драган (89), Гарматій (55).

Дмитро МАРЦЕНИШИН (для газети “Український Футбол”):

Як і належить, дебютну гру сезону перед власними вболівальниками господарі почали з традиційним хвилюванням. Отямитися комарненців примусив швидкий гол граючого тренера ФК “Калуш” Володимира Головатого. Надалі “газовики” довели перевагу в майстерності, завдяки кращій функціональній, тактичній та індивідуальній виправці.

Двом‘ячева перевага, зафіксована арбітром після першої сорокап‘ятихвилинки, стала можливою завдяки зусиллям Климка та Булгакова, причому останній відзначив власний дебют у складі “Газовика” в матчі чемпіонату дублем. Михайло поклав “твікс” у ворота Кулинина за 10 хвилин.

До розгромного рахунок довів на 70-й хвилині Шуга, вправно скориставшись з пенальті. Дещо послабивши тиск, підопічні Юрія Дубровного отримали гол у відповідь. Далі гра перейшла у спокійне русло, й команди фактично дограли поєдинок.

“Газовик” здобув впевнену перемогу, не в останню чергу завдяки вдалим діям своїх дебютантів, котрі проявили себе з кращого боку. А от калушани, здається, потягли до нового сезону свої колишні проблеми.